Miłośnicy kina
Żadna choroba nie powinna być przeszkodą w rozwijaniu naszych pasji. Osoby chore na autyzm borykają się z różnymi przeciwnościami losu. Odczuwają świat inaczej, mają podwyższony próg wrażliwości lub wręcz odwrotnie, reaguja na najsłabsze bodźce. Dzieci autystyczny mają też problem ze skupieniem uwagi na pojedynczej czynności. Choroba ta jednak nie jest wyrokiem i nie oznacza samotnego życia w czterech ścianach. Dla wszystkich kinomaniaków, prawdziwy seans filmowy był nie do osiągnięcia, niczym Mount Everest.
Kino sensoryczne
Na pomysł realizacji seansów sensorycznych wpadło Kino "Zacisze" wraz z pomocą Fundacji Pomoc Autyzm. Jest to alternatywa dla osób chorujących na autyzm, ludzi chorych na mizofonię (nadwrażliwość na dźwięki). Zaproszeni są również wszyscy widzowie, którzy nie lubią dużego hałasu, są wrażliwi wzrokowo czy mają trudności z siedzeniem w bezruchu. Seans odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 18.00. Zostanie wyświetlona bajka "Samsam".
Jak wygląda taki seans?
Natężenie świateł i dźwięków, jest tak dostosowane , by w jak najlepszy sposób trafić do młodych odbiorców odbdarzonych nadwrażliwymi zmysłami. Przed seansem nie są wyświetlane reklamy. W czasie projekcji nie obowiązuje nakaz całkowitej ciszy- można śmiało komentować, śmiać się, chodzić po sali. Nie ma ograniczeń w tym, jak dane dzieci odbierają bodźce. Rodzice nie muszą czuć się skrepowani zachowaniem swoich dzieci, tutaj dzieci mają przeżywać film całym sobą, po swojemu.Przekąski do kina można przynieść indywidualnie. Celem takich spotkań jest nie tylko projekcja filmowa, ale też wspólna zabawa i zacieśnienie więzi.
Kino oferuje również przyjazne sensorycznie pokazy dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i zarezerwować termin. Wszystko pod numerem telefonu: 501 281 320 bądź adresem e-mail: biuro@kinozacisze.pl.