W ramach tej olimpiady uczniowie szkół średnich i studenci organizują projekty społeczne, wydarzenia publiczne i zbiórki charytatywne na wybrane przez siebie tematy. Organizując projekty uczestnicy rozwijają swoje pasje i zainteresowania oraz zdobywają respektowane na całym świecie certyfikaty.
W ramach "Zwolnionych z Teorii" grupa uczniów ze Śląska organizuje projekt społeczny „CyberGeek”.
Skład zespołu:
- Piotr Pawłowski,
- Dominika Labus,
- Marek Wołowski,
- Mateusz Dratwiński,
- Tomasz Drewniak,
- Szymon Gwóźdź,
- Dominik Hołubasz
„CyberGeek” porusza tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem w internecie. Projekt ma na celu zwalczanie problemu, jakim jest niedoinformowanie społeczeństwa na tematy cyberbezpieczeństwa oraz technologii.
Projekt porusza takie problemy społeczne jak:
- wykluczenie technologiczne,
- cyberprzemoc,
- przestępstwa w sieci.
Przeciwdziałanie tym problemom jest realizowane poprzez tworzenie artykułów, infografik oraz webinariów. W ramach przedsięwzięcia osoby zainteresowane mogą się dowiedzieć, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w internecie, skutecznie chronić swoje dane w sieci oraz jakie są sposoby na zabezpieczenie plików na swoich komputerach, dowiedzą się one również jak wyszukiwać wartościowe informacje w internecie, czym są fake-news i clickbait.
- Działania oraz cele projektu „CyberGeek” dotykają bardzo ważnego tematu - bezpiecznego korzystania z internetu. Sprawa ta jest szczególnie ważna obecnie - w czasach pandemii, gdy przed ekranem komputera spędzamy większość naszego czasu ucząc się, pracując oraz korzystając z różnych form rozrywki - mówi Piotr Pawłowski
Osoby zainteresowane mogą śledzić działania projektu społecznego „CyberGeek” za pośrednictwem fanpage'a na Facebooku, konta na Instagramie lub przy pomocy strony internetowej cybergeek.pl
- Seria webinariów pod tytułem „Bezpieczny Internet” odbędzie się w najbliższym czasie, dokładne informacje pojawią się na naszej stronie - mówi Piotr Pawłowski.